POŠ H_KD_2. in 3. r: Gledališka predstava Super čarovnica Mici

Avtor: | 15. 10. 2024 | Zgodilo se je

“Po otroško igrivi in svobodni,
po odraslo resni in veliki
bomo z domišljijo potrkali na čisto vsako majhno srce,
za varen korak v svet, ki jih čaka.”

To je vizija gledališča KU-KUC, ki ga bomo na šoli gostili v tem šolskem letu. V torek, 15. oktobra 2024, smo si ogledali prvo abonmajsko predstavo Super čarovnica Mici. Igriva zgodba o mali poredni čarovnici Mici na glavo obrne vse, kar pričakujemo od čarovnic. Predstava je polna preobratov, presenečenj, čarovnij, petja, plesa in smeha. Čarovnica Mici, ki še nikoli ni dobila objema, niti ni vedela, da se prijaznim čarovnicam dogajajo le lepe stvari, je bila tako navdušena nad dobroto, da je postala prava mala super junakinja. In sprejela je svojo najpomembnejšo odločitev doslej: ne bo pridna le 10 dni, pač pa celo svoje življenje. Dobrota se namreč vedno vrne k tebi. Učenci in učiteljice smo se zelo zabavali ob gledanju, hkrati pa nas je predstava spodbudila k razmišljanju o dobrem in slabem, o svetu, v katerem odraščajo naši otroci, o pomenu sodelovanja in prijateljstva.