POŠ_K_1. in 3. r_ŠD_Vodne igre

Avtor: | 19. 06. 2024 | Zgodilo se je

Danes so imeli učenci 1. in 3.razreda težko pričakovani športni dan vodnih iger. Zjutraj smo pomalicali in odšli na krajši sprehod v bližnjo okolico šole. Temperatura je bila še prijetna. Ko smo prišli nazaj v šolo, so se učenci najprej preoblekli v kopalke in se zaščitili pred soncem s kremo za sončenje. Z žrebanjem so se razdelili v dve skupini. Najprej so učenci s pomočjo žlice nosili vodne balončke do cilja z vedrom, kasneje pa s papirnatimi tulci.

Imeli smo puščajoče lončke, s katerimi so morali čimprej napolniti posodo na drugi strani igrišča. V igri prelivanja vode iz lončka v lonček so morali biti učenci še posebej zbrani. Učenec na koncu verige je moral zliti vodo v plastenko. Za vodno odbojko smo uporabili kar velike brisače za na plažo in vodni balonček je potoval od prvega do zadnjega para. In za konec seveda najboljša zabava … Medsebojno ciljanje z vodnimi balončki seveda z upoštevanjem določenih pravil. Super smo se zabavali in poskrbeli za osvežitev.