MŠ, POŠ Hotič, POŠ Kresnice__ID Pohodništvo

Avtor: | 17. 06. 2024 | Zgodilo se je

V soboto, 15. 6. 2024, smo se odpravili še na zadnji izlet, pohod. V povezavi s PD Litija smo se odpeljali na drugi konec Slovenije, na Koroško.

i

Letos je potekala otvoritev planinske sezone v Črni na Koroškem, in sicer v podporo po lanskih katastrofalnih poplavah v avgustu.

Odšli smo na krajši pohod po Črni do vrha smučišča z razgledom na zipline, ki je napeljan preko doline, kjer se nahaja sama Črna.

Ob vznožju smučišča so bile razne točke za otroke, kjer so se spoznavali z delom slovenske vojske, gorske reševalne službe s Koroške.

Markacisti so imeli delavnico izdelovanja Knafeljčeve markacije in še druge zanimive delavnice za osnovnošolske otroke.

Ob smučišču so bila tudi zanimiva igrala, kjer so se otroci urili v plezanju.

Ob 14. uri je bila svečana otvoritev s sprevodom praporščakov in sledil je kulturni program.