MŠ in POŠ od 1. do 5. razreda – ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE

Avtor: | 13. 06. 2024 | Zgodilo se je

13. 6. 2024 smo na zaključku bralne značke gostili priljubljenega mladinskega pisatelja Primoža Suhodolčana. Učenci matične šole so se zbrali v šolski jedilnici, vse podružnične šole pa v telovadnici na Vačah. Nestrpno smo pričakovali pisateljevo predstavitev, saj Primož Suhodolčan ni poznan samo po hudomušnih knjigah, ampak tudi po zabavnih nastopih, ki izvabljajo salve smeha. In tako je bilo tudi pri nas. V trenutku se je prelevil v čvekavega pojočega papagaja, potem v resnega ravnatelja in vedno olikano »tovarišico«, pa v policaja, nabritega nerodnega Petra Nosa … Ob koncu se otroci kar niso mogli odtrgati od njega. Če bi bilo dovolj časa, bi ga še marsikaj vprašali in mu seveda povedali tudi kakšno hudomušno iz svojega vsakdana. Tako pa so se s pisateljem le fotografirali in se v učilnice vrnili s posebnim žigom, ki jim ga je odtisnil na roko.

Še isto dopoldne so učenci matične šole prejeli tudi bralne majice, ki jih bralcem podarja Knjižnica Litija, priznanja in mapice pa bodo prejeli ob podelitvi spričeval.

Veselimo se novega šolskega leta, ko bo šolska knjižnica odprla vrata novim knjižnim avanturam.