POŠ H_1. triada: Pravljični večer

Avtor: | 9. 06. 2024 | Zgodilo se je

V petek, 7. junija 2024, šolska vrata niso prav dolgo ostala zaprta. Ob petih popoldne se je večina učencev 1. triade udeležila pravljičnega večera. Tudi letos smo ga pričeli z igro na prostem. Travnik so zasedli nogometaši, ki so se z učiteljico Niko spretno podili za žogo, nekaj učencev se je lovilo, skupina deklic je metala košarkarske žoge na koš, obvezna rekreacija je bila tudi plezanje na drevo … Ker sva tudi učiteljici veliki sladkosnedki, vedno poskrbiva še za ta del pravljičnega večera, ki se ga vsi razveselimo. V hišici smo se posladkali z bonboni, odžejali z domačim melisinim sokom, naša usta pa so bila polna tudi prijetno slane pokovke. Nato smo se v ravno prav hladni šoli osvežili z vodo in se v učilnici 4. in 5. razreda udobno namestili. Učiteljica Maruša sem tokrat prevzela vlogo knjižničarke in učence popeljala v domišljijski svet Žabjega kralja. Sledila je pogostitev s toplimi sendviči. Ker imamo različne okuse, so učenci lahko izbirali. Pekli smo “popolne kruhke” – torej s salamo in sirom, sendviče samo s salamo ali samo s sirom, nekateri pa so želeli zgolj popečen toast brez vsega. Želodčki so bili kmalu polni, a za sladico v obliki napolitanke se vedno najde prostor. Večer smo zaključili z ogledom risanega filma Ledena doba in se ob tem odlično nasmejali. Čisto prehitro je bila ura deset, ko so starši prišli po svoje otroke, ki pa seveda še kar ne bi šli domov.