Tekmovanje Logična pošast 2023/2024 (Astrid Žibert)

Avtor: | 5. 11. 2023 | Tekmovanja

Tekmovanje zajema logične naloge s ciljem, da učenci razvijejo veščine logičnega mišljenja preko razvedrilnih nalog in problemov, polnih zabavnih izzivov, s poudarkom na matematični logiki.

Na naši šoli organiziramo tekmovanje za učence od četrtega do devetega razreda, najboljši učenci pa se udeležijo tudi državnega tekmovanja, v kolikor so prvi v svoji tekmovalni skupini.

Šolsko tekmovanje bo  10. maja 2024 ob 12.30, državno tekmovanje pa 25. maja 2024. Na šolskem tekmovanju lahko učenci dosežejo bronasto ali biserno priznanje, na državnem pa srebrnega ali zlatega.

O terminih priprav bodo učenci obveščeni predvidoma v marcu.

Na šolskem tekmovanju je tekmovalo 92 mladih logikov. Dosegli so 45 bronastih in 37 bisernih priznanj.

Na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 25. 5. 2024, so se uvrstili: Oliver Meke, Lucija Pirmanšek, Žan Simončič, Rubi Sukič, Benjamin Škarja, Gloria Antonič, Lucija Pregel, Lovro Rovšek Susman, Bor Zupančič, Gašper Horvat, Mark Eltrin, Tit Dolšek, Patrik Pahulje, Jakob Šef, Tia Koželj, Lovro Bregar, Jernej Bregar, Mark Klinc, Johana Jelnikar Artenjak, Ajda Koželj, Jona Mohar, Mia Močilnikar in Evelina Štaut.

Z veseljem sporočamo, da smo bili na državnem tekmovanju zelo uspešni. Dosegli smo 3 zlata in 9 srebrnih priznanj:

ZLATO PRIZNANJE: Tit Dolšek, Lucija Pirmanšek in Mia Močilnikar

SREBRNO PRIZNANJE: Lovro Bregar, Ajda Koželj, Jona Mohar, Žan Simončič, Lovro Rovšek Susman, Bor Zupančič, Lucija Pregel, Jakob Šef, Rubi Sukič.

Vsem iskrene čestitke!