POŠ H, J, K_1.-5. r: Obisk pisatelja Borisa Karlovška

Avtor: | 30. 09. 2024 | Zgodilo se je

Na povabilo učiteljice Andreje Bregar Rop nas je na zadnji septembrski dan obiskal pisatelj Boris Karlovšek. Gostili smo ga na podružničnih šolah v Hotiču, Kresnicah in Jevnici. Po krajšem druženju v zbornici ob kavici, čaju in rogljičkih je stopil pred učence naših šol in predstavil sebe ter svoja literarna dela. G. Karlovšek se je rodil v Celju in otroštvo preživel v Radečah. Po končani osnovni šoli je obiskoval gimnazijo v Celju ter se nato vpisal na Pravno fakulteto v Ljubljani in jo tudi uspešno zaključil. Kljub temu, da je svoj prvi roman napisal šele leta 2016, pa je izdal že 6 kriminalnih in 5 mladinskih romanov, literarizirano biografijo o Leonu Štuklju ter ljubezenski roman Medene solze. Njegovi kriminalni romani so sicer fikcija, a imajo svojo osnovo v dogodkih, ki so se v naših časih resnično zgodili, in sicer v času osamosvojitve ter gospodarskih sprememb. Enako je z zgodbami za mladino, tudi tu se mu ideje za roman porodijo na osnovi resničnih dogodkov in doživetij. Prebral nam je tudi odlomek iz knjige Anabel. V času gostovanja na šolah sta ga po 2 učenca iz vsakega razreda tudi narisala. Zbrane portrete mu bo izročila učiteljica Andreja, ki ga pozna tudi zasebno. Naše knjižnice smo obogatili s tremi njegovimi mladinskimi romani: Zlate zvezde, Anabel ter Hana in Bambina.