POŠ_K_Karolina, hvala za druženje!

Avtor: | 12. 06. 2024 | Nekategorizirano, Zgodilo se je

OŠ Gradec ter Društvo Lojtra sta v šolskem letu 2023/2024 gostila ESE prostovoljko Karolino Pavilonytė iz Litve. Veseli smo, da nas je od oktobra do junija nekajkrat mesečno obiskovala tudi na POŠ Kresnice. Običajno smo se odpravili v bližnji gozd in raziskovali učilnico na prostem. Učenci so skupaj z njo spoznavali angleške besede, ona pa se je od njih naučila kar nekaj slovenskih besed. Ravno tako je z drugošolci preživela 4 dni v plavalni šoli na Debelem rtiču.

V četrtek, 6. junija, pa smo s Karolino preživeli zaključno popoldne. Učenci z učiteljico Manjo na čelu so ji zapeli pesmi Tok rad avtorja Roka Terkaja ter Tisti ljudje avtorja Rudija Bučarja.  Z učenci, učiteljicami ter gospodinjko Irmo smo se ji zahvalili, da je z nami preživela skupen čas v gozdu, pomagala pri domačih nalogah ter pri ustvarjalnih delavnicah. Sledil je zaključni objem in obljuba, da se prihodnje leto spet vidimo! 😊