MŠ in POŠ H_Planinski krožek: Pohod na Vače

Avtor: | 9. 06. 2024 | Zgodilo se je

Verjeli smo, da bo dež končno malo ponehal, zato smo se v sredo, 5. junija 2024, odpravili na pohod. In ponovno je obveljalo, da sreča spremlja hrabre, saj nam je bilo vreme ves čas lepo naklonjeno. Tokrat smo se družili mladi planinci matične šole in podružnice Hotič. Vsaka skupina je pot pričela pri svoji šoli, združili pa smo se na čudoviti razgledni točki na Konju. Hotički smo tam imeli počitek in malico, učenci OŠ Gradec pa so se okrepčali že na vrhu Svibna. Pri učiteljici Alenki smo si v bidone in plastenke natočili hladno vodo, nato pa krenili naprej proti Vačam. Alenka nam je pokazala tudi bližnjico, ki si jo bomo, upam, zapomnili tudi za naslednje leto. V gozdu smo večkrat naredili postanek in se posladkali z borovnicami. V prijetnem vzdušju smo nadaljevali pot do cilja pred cerkvijo na Vačah. V bližnji trgovini smo si kupili sladoled in ga z užitkom polizali. Na tako vroč dan je hladna osvežitev še kako prišla prav. Učenci iz Hotiča smo pot nadaljevali še do POŠ Vače, kjer smo na plezalih počakali na svoje starše, Litijani pa so obsedeli v senčki pred cerkvijo in se nato s svojimi starši odpeljali domov.