POŠ_K_Tehniški dan v gozdu

Avtor: | 17. 05. 2024 | Zgodilo se je

V petek, 10. maja, smo z učenci 1., 2., 3. in 4. razreda imeli tehniški dan. Začeli smo kar pred šolskimi vrati, kjer smo spoznavali drevesne vrste, ki delajo senco šolskim igralom. Zatem smo krenili proti bližnjemu gozdiču.

Medtem ko je starejša skupina med potjo srečala rjavo žabo, se pomenila o dvoživkah in spoznala razvoj vretenčarjev, so člani mlajše skupine navdušeno poslušali lovca Braneta Zupančiča in Dušana Suhadolnika iz Lovske družine Kresnice. Spoznali so, kako se oglašajo živali, kako preživijo zimo, kakšno je njihovo obnašanje … Največ pozornosti pa sta vsekakor požela njuna najboljša prijatelja Art in Skaj. Imeli smo to čast, da smo ju peljali na krajši sprehod. Sledila je menjava skupin: starejša skupina je spoznala lovca ter lovska psa, mlajši pa so se učili in igrali v najboljši učilnici – v gozdu!

Lovcema se najlepše zahvaljujemo za obisk!