Naše sledenje na delovnem mestu v Haapavesiju se počasi zaključuje. V tem tednu smo dodobra spoznale finski šolski sistem. Prisostvovale smo mnogim uram pouka od predšolskih otrok do šestega razreda. Spoznale smo tudi delo v višjih razredih osnovne šole ter na gimnaziji in srednji strokovni šoli. V več oddelkih smo učencem predstavile Slovenijo, našo šolo, odgovarjale na njihova vprašanja ter jih učile. slovenskih besed. Učenci in zaposleni so na zelo dobro sprejeli, pridružile pa smo se jim tudi pri njihovih popoldanskih aktivnostih in dejavnostih v njihovem kraju.
Hvaležne smo jim za njihovo gostoljubnost. Kiitos – hvala!

V okviru projekta učiteljice sledimo delu učiteljev na Finskem. Danes smo učiteljskemu zboru predstavile Slovenijo in našo šolo. Ogledale smo si prostore šole ter se seznanile s potekom pouka in dejavnostmi na šoli. V večernem času smo se udeležile ure joge, ki je namenjena zaposlenim v izobraževanju v Haapavesiju.

Dostopnost