Tekmovanje iz kemije 2023/24 (Marijana Sebastijan)

Avtor: | 5. 11. 2023 | Tekmovanja

DRŽAVNO TEKMOVANJE IZ KEMIJE: Državno tekmovanje iz kemije je bilo izpeljano v Ljubljani na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo. Naši učenci so dosegli odlične rezultate. Jernej Bregar 9. c je pridobil zlato priznanje, Gal Jerin 8. a in Zoja Potisek 9. b pa srebrno Preglovo priznanje. Iskrene čestitke vsem tekmovalcem.

REGIJSKO TEKMOVANJE IZ KEMIJE: Regijsko tekmovanje je bilo izpeljano na OŠ Šmarje – Sap. Od petih učencev na državno tekmovanje so se uvrstili trije učenci Jernej Bregar, Zoja Potiske in Gaj Jerin.

ŠOLSKO TEKMOVANJE IZ ZNANJA KEMIJE: Šolsko tekmovanje iz kemije smo izpeljali 15. 1. 2024. Pet učencev se je uvrstilo na regijsko tekmovanje, ki bo 23. 3. 2024 na OŠ Šmarje-Sap Grosuplje. Čestitke vsem tekmovalcem.

TEKMOVANJE IZ ZNANJA KEMIJE

Tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja je namenjeno učencem 8. in 9. razreda. Cilji tekmovanja so:

• širjenje in poglabljanje znanja tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju kemije za osnovno šolo,
  • popularizacija kemije,
  • uporaba znanja kemije,
  • primerjanje znanja med učenci,
  • odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za kemijo,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja kemije,
  • ozaveščanje učencev o pomenu razumevanja narave, njenih procesov in zakonitosti ter varovanja narave in naravne dediščine.

Tekmovanje poteka na treh ravneh:

1. Šolsko (izbirno) tekmovanje: 15. 1. 2024
  2. Regijsko tekmovanje: 23. 3. 2024
  3. Državno tekmovanje: 11. 5. 2024

Priprave na tekmovanje bodo potekale v okviru dodatnega pouka oziroma po dogovoru z učenci.