Petošolska druženja 2023/2024

Avtor: | 5. 11. 2023 | Projekti

Kratka predstavitev projekta PETOŠOLSKA DRUŽENJA je vsako leto na začetku septembra na panoju v šolski avli OŠ Gradec.

Projekt poteka že vrsto let. Vedno uresničimo zastavljene cilje, saj se učenci podružničnih in matične šole med seboj družijo in spoznavajo, si dopisujejo, se obiskujejo po šolah ter skupaj izvajajo športne aktivnosti.

Letos smo se najprej družili na šolskem krosu, 3. 10. 2024, v LŠN  v Žusterni pa so se učenci med seboj še bolje spoznali (9. – 13. 10 2023).

Druženje pevcev petošolcev je potekalo tudi na koncertu OŠ Gradec poje.

Vmes so si učenci tudi dopisovali.

Učenci podružničnih šol (razen POŠ Vače) so junija obiskali matično šolo v Litiji in spoznali prostore in nekatere zaposlen.

Ostal pa nam je nerealiziran cilj- obisk POŠ Vače.

Pri projektu smo se povezali tako učitelji kot učenci in si izmenjavali mnenja. Učenci, ki MŠ obiskujejo, se povezujejo z učenci predmetne stopnje skozi celo leto (jedilnica, telovadnica, igrišča, NIP…),  z lokalnim okoljem in drugimi organizacijami.

V projektu pa se uresničuje tudi vzgojni načrt šole.

Učenci, starši in učiteljice želimo, da se projekt PETOŠOLSKA DRUŽENJA ohrani tudi pri naslednjih generacijah petošolcev.

.