MŠ in POŠ Vače_8. razred_KD Po Prešernovih stopinjah

Avtor: | 6. 10. 2024 | Zgodilo se je

V četrtek in petek, 3. in 4. oktobra, smo se z osmošolci podali po Prešernovih stopinjah. Kulturni dan smo pričeli pri Prešernovem spomeniku v Ljubljani. Sledil je sprehod do tistih točk, ki so povezane s pesnikovim življenjem in delom (Vodnikov trg, Stari trg, Rožna ulica, Trnovo). Nato smo se odpeljali v Kranj, kjer je preživel zadnji dve leti svojega življenja. Ogledali smo si Prešernovo hišo, Prešernov spomenik v središču mesta ter Prešernov gaj, kjer sta pokopana naš največji pesnik in njegova hči Ernestina.

O Francetu Prešernu so učenci pridobili veliko znanja skozi vsa leta šolanja, tokrat pa so ga doživeli tudi skozi obisk krajev, kjer je živel in deloval, ter tako malce spoznali tudi utrip njegovega časa. Do Vrbe pa nas pot tokrat ni vodila, saj njegovo rojstno hišo renovirajo. Morda pa bo to ideja za kakšen družinski izlet.