Korak k sončku (2024-2025)

Avtor: | 28. 08. 2024 | Projekti

Korak k sončku je projekt, ki ga izvajamo članice strokovnega aktiva dodatne strokovne pomoči in šolske svetovalne službe skupaj s posameznimi učitelji. V okviru projekta sodelujemo tudi z zunanjimi organizacijami in institucijami in sicer z Osnovno šolo Litija – podružnično šolo s prilagojenim programom z nižjim izobrazbenim standardom – ter z Zavodom za gluhe in naglušne Ljubljana.

Glavni cilj je, da se učenci spoznavajo z različnimi oblikami drugačnosti in s tem krepijo empatijo ter sprejemanje različnosti:

1. Učence pripravljamo sprejemati in razumevati vsakršno drugačnost.
  2. Učence spodbujamo k razumevanju edinstvenosti vsakega posameznika.
  3. Ustvarjamo socialno klimo sprejemanja drug drugega.
  4. Predstavljamo drugačnost kot temeljno pravico vsakega posameznika.
  5. Ozaveščamo mitov o drugačnosti.
  6. Spodbujamo vživljanje učencev v občutke tistih, ki imajo kakršenkoli hendikep.

V okviru projekta izvajamo različne dejavnosti za učence od 1. do 9. razreda:

• izkustvene delavnice na temo specifičnih učnih težav, motenj pozornosti slepote ipd.,
  • učne ure na temo različnih skupin oseb s posebnimi potrebami,
  • obeležitev različnih svetovnih dni na temo drugačnosti, edinstvenosti,
  • obisk šole s prilagojenim programom in hkrati spodbujanje sodelovalnega učenja ter medsebojnega povezovanja učencev brez in s posebnimi potrebami,
  • idr.